nákupní košík
Email:  Heslo: 
registrace | zapomenuté heslo

Obchodní podmínky


natural factors

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

(v souladu s Občanským zákoníkem č.89/2012 Sb)

Provozovatelem internetového obchodu  www.panaceapraha.cz je:
PANACEA  PRAHA s.r.o. 
Srbská 579
252 28 Černošice

Provozovna: 
Panacea Praha s.r.o.
V Újezdech 7
621 00 Brno          

IČO: 26167506
DIČ: CZ26167506
Provozovatel je plátcem DPH

1. Objednání zboží

Zboží lze objednat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím e-shopu. Veškeré objednávky uskutečněné v našem internetovém obchodě jsou považovány za závazné. V okamžiku odeslání objednávky vzniká mezi kupujícím a prodávajícím kupní smlouva. Odesláním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s obchodními podmínkami internetového obchodu www.panaceapraha.cz a že s nimi souhlasí.

Objednávky expedujeme pouze na území České republiky.

Veškeré ceny zboží uvedené v našem e-shopu jsou včetně DPH.

Po odeslání objednávky je automaticky zasláno potvrzení o přijetí objednávky spolu s rekapitulací objednaného zboží a podklady k platbě (při platbě převodem) na kontaktní e-mail, uvedený v objednávce. Pokud toto potvrzení do několika minut neobdržíte, prosíme Vás, aby jste nás neprodleně kontaktovali na info@panaceapraha.cz  nebo telefonicky. 

2. Expedice zboží

Objednávky expedujeme pouze na území České republiky. 

Objednávky odesíláme zásilkovou službou PPL (doba doručení 2 pracovní dny) nebo Českou poštou (doba doručení 3-5 pracovních dnů).

O odeslání objednávky je kupující informován prostřednictvím emailu s informacemi o termínu odeslání zboží a číslem zásilky.

Registrovaní zákazníci mohou sledovat  stav své objednávky on-line na našich stránkách.

Zboží lze vyzvednout i osobně na adrese V Újezdech 7, 621 00 Brno-Medlánky, pondělí–pátek 8,00-15,30. Pouze po předchozí úhradě bankovním převodem.

3. Platba a poštovné

platba na dobírku:
PPL               ...  145 Kč
Česká pošta   ... 165 Kč

platba bankovním převodem:
PPL                ... 122 Kč
Česká pošta    ... 135 Kč 
osobní odběr  ...      0 Kč

Poštovné a balné se neúčtuje při objednávce nad 2500Kč.

Při odběru zboží na dobírku  kupující zaplatí zboží až při převzetí zásilky od dodavatele.

Při úhradě zboží bankovním převodem obdrží kupující veškeré údaje potřebné k zaplacení e-mailem ihned po odeslání objednávky. Po připsání částky na účet bude zboží obratem odesláno, nebo připraveno k osobnímu vyzvednutí na pobočce v Brně.                

4. Převzetí zásilky

Při přebírání zásilky ihned zkontrolujte vizuálně vnější obal. Bude-li obal poškozen, zkontrolujte ihned za přítomnosti doručovatele obsah balíku. Pokud bude některý z výrobků poškozen, sepište s doručovatelem reklamační protokol a neprodleně nás informujte (telefonicky, e-mailem) o vzniklé situaci.

5. Reklamační podmínky

Kupující je povinen uplatnit reklamaci u prodávajícího bez zbytečného odkladu od zjištění nedostatku. Učinit tak lze písemně nebo elektronicky s uvedením čísla faktury, kontaktních údajů, popisem závady a požadavkem na způsob vyřízení reklamace. K tomuto účelu lze využít reklamační formulář, který je dostupný on-line ke stažení v odkazu níže.

V případě objevení vady/poškození zásilky po převzetí balíku, prosíme zákazníka, aby postupoval dle bodu 4 – převzetí zásilky.

Pokud kupující zjistí u zboží nedostatky až po převzetí balíku (např. není kompletní, neodpovídá jeho množství, nebo se jedná o záměnu zboží), jedná se o vady zboží, za které prodávající odpovídá. 

V případě, že bylo doručeno kazové zboží, má zákazník právo na výběr mezi výměnou zboží, odstoupením od smlouvy nebo přijmutím nabídnuté slevy z kupní ceny ze strany prodávajícího. V případě reklamace vyplní zákazník reklamační formulář, který je k dispozici na našich webových stránkách.

Reklamační formulář ke stažení zde

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná dnem předání/doručení zboží prodávajícímu. Zboží by mělo být při přepravě zabaleno ve vhodném obalu, aby nedošlo k jeho poškození, mělo by být čisté a kompletní. 

Při převzetí vadného zboží vystaví prodávající potvrzení o přijetí zboží a nejpozději do 3 pracovních dnů se vyjádří k reklamaci. Na vyřízení reklamace má pak prodávající lhůtu 30 dnů od uplatnění reklamace kupujícím. Po uplynutí této lhůty má kupující stejná práva, jako by se jednalo o podstatné porušení smlouvy.  

6. Odstoupení od smlouvy 

V souladu s Občanským zákoníkem č.89/2012 Sb., § 1829 odst.1 má kupující  právo odstoupit od smlouvy do 14ti dnů od převzetí zboží, a to bez udání důvodu. Tato 14ti denní lhůta běží ode dne osobního převzetí zboží, nebo převzetí zboží od zásilkové/poštovní služby. Odstoupení od smlouvy musí být učiněno tak, že kupující odešle prodávajícímu ve stanovené lhůtě písemné prohlášení o odstoupení od smlouvy, a to e-mailem nebo písemně na adresu provozovny společnosti. 

Formulář pro odstoupení od smlouvy je ke stažení zde

Pokud se kupující rozhodne odstoupit od smlouvy, pak má povinnost vrátit zakoupené produkty, nebo minimálně doručit doklad o jejich odeslání, nejpozději do 14ti dnů od odstoupení od smlouvy. Zakoupené zboží kupující doručí na své vlastní náklady (tzn. hradí poštovné a balné). Zboží odeslané na dobírku nebude prodávajícím převzato. Vrácené zboží musí být v originálních obalech a v neporušeném stavu.

Pokud bude zboží kompletní a nepoškozené, odešle prodávající zpět kupujícímu peníze na účet  nebo složenkou, nejpozději do 14ti dnů od doručení zboží na adresu prodávajícího. Součástí navrácených peněz je nejen hodnota zboží, ale také náklady na nejlevnější dopravu při doručení (dle OZ č.89/2012 Sb. § 1832 odst. 2).  

Pokud by vrácené zboží bylo jakkoliv poškozené či neúplné, vyhrazuje si prodávající právo na náhradu škody (dle OZ č.89/2012 Sb. § 1833), kterou je oprávněn započítat oproti kupní ceně. Pokud bude u zboží porušený hygienický obal, pak si prodávající vyhrazuje právo odstoupení od smlouvy neuznat (dle OZ č.89/2012 Sb. § 1837 g).

7. Ochrana osobních dat

Pro více informací ohledně dodržování ochrany osobních údajů v souladu s nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 (dále jen GDPR) společností Panacea Praha s.r.o. (provozovatelem webu https://panaceapraha.cz), prosím čtěte samostatnou webovou stránku „Ochrana osobních údajů“ na našem webu. Souhlas uživatele s nařízením GDPR není součástí obchodních podmínek společnosti Panacea Praha s.r.o. (tzn. není podmínkou k uzavření kupní smlouvy mezi kupujícím a prodávajícím).
Veškerá práva vyhrazena. Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována či jinak reprodukována, a to ani ve zkrácené či upravené podobě, bez předchozího souhlasu společnosti PANACEA PRAHA s.r.o.

© 2009 Panacea Praha s.r.o.   |   Partneři